Okiem Trenera

Kolejna kolejka to mecz u siebie z Zantka Chorzów, po ciężkim meczu z Gieksa w naszym składzie doszło do sporych zmian. O 18 rozpoczynamy zmagania z drużyną z Chorzowa, pierwsze 10 minut w naszym wykonaniu szarpane choć nie wynika z tego żadne zagrożenie pod bramką przeciwnika. Zantka skupiała się na wybijaniu piłek do przodu. W 13 minucie na placu gry pojawia się dwóch Szymonów i pierwsza ich akcja przynosi bramkę. Mocny strzał z daleka Szymona Kupki odbija przed siebie bramkarz i Perła dopełnia formalności zdobywając bramkę na 1 do 0. Dalsza część pierwszej połowy mija na ostrzeliwaniu bramki przeciwnika lecz nie udaje nam się z tego strzelić bramki. W 27 minucie po zamieszaniu w polu karnym na strzał decyduje się Niki, bramkarz gości znów nie zachowuje się najlepiej i Oli strzela bramkę. Gdy wydaje się że na przerwę zejdziemy z dwu bramkowym prowadzeniem arbiter spotkania popełnia katastrofalny błąd, zawodnik będący na ewidentnym spalonym otrzymuje piłkę po czym wychodzi 1 na 1 z Maćkiem i strzela na 2 do 1. Na przerwę więc schodzimy z minimalnym prowadzeniem. Drugą połowę rozpoczynamy dosyć mocno i już w 34 minucie po bardzo dobrym podaniu Nikodema Dawid strzela głową bramkę. Kolejne minuty to dalej mocne ataki naszego zespołu i obrona Zantki ( czasami nawet całym zespołem na swojej połowie). W 38 minucie Dawid decyduje się na mocny strzał z około 20 metrów z którym po raz kolejny nie radzi sobie bramkarz, mamy więc 4 do 1. Ostatni kwadrans gry w naszym wykonaniu bardzo dobry choć brakowało skutecznosci. Do pustej bramki nie udało się trafić Bomblowi, Maciej nie wykorzystuje rzutu karnego ( tu trzeba znów niestety wytknąć niekompetencje sędziego który odliczył kroki i nakazał strzelać rzut karny z poza pola karnego bramkarza). Mamy jeszcze kilka strzałów, dwie sytuację sam na sam ale wynik nie ulega zmianie. Dopasujemy kolejne 3 pkt i śmiało możemy powiedzieć że 2 lokatę w tabeli mamy już na 100% pewną. Pozostaje nam jeszcze walka o mistrzostwo ligi. W najbliższą niedzielę wyjeżdżamy na ostatni wyjazd w tej rundzie, mecz z Grunwaldem czyli lider kontra wicelider. Spodziewamy się tam dobrego spotkania więc wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Pozdrawiam trener Damian