10 przykazań

10 PRZYKAZAŃ
MAŁEGO PIŁKARZA

1. Najważniejsza jest drużyna – jeśli drużynie idzie dobrze, wszyscy jesteśmy szczęśliwi.

2. Piłka nożna jest grą drużynową – doceniaj swoich partnerów (kolegów i koleżanki z drużyny) ze wszystkimi ich zaletami i wadami.

3. Trener ma zawsze rację – jeżeli uważasz inaczej, poproś o rozmowę na osobności.

4. Każdy trening wymaga absolutnej koncentracji – czego się nie nauczysz na treningu, tego nie będziesz mógł wykorzystać w meczu.

5. Myśl zawsze pozytywnie :) – każdy mecz może być wygrany, muszą tylko wszyscy w to uwierzyć.

6. Pamiętaj, że sędzia też jest człowiekiem, ma prawo się mylić, graj zawsze do gwizdka i szanuj jego decyzje.

7. Szanuj sprzęt sportowy, jeżeli coś zniszczysz, drużyna nie będzie mogła z tego skorzystać, pamiętaj także o tym, aby Twój strój sportowy był zawsze kompletny (wraz z ochraniaczami).

8. Bądź maksymalnie zaangażowany – zawsze szanuj swojego przeciwnika i zawsze dawaj z siebie „wszystko”.

9. Jesteś młodym zawodnikiem – pamiętaj dzisiaj prawdziwym zwycięstwem nie jest wygrana w meczu, lecz świadomość tego, że na boisku dałeś z siebie wszystko, to dzięki temu kiedyś będziesz świetnym piłkarzem.

10. Szanuj koleżankę i kolegę swego, jak siebie samegoJeden za wszystkich, wszyscy za jednego.