Obóz. Liga. Konkrety

Jak wiadomo, w niedzielę 14 sierpnia rozpoczynamy tygodniowy obóz w Trzebnicy.

Odjazd: 9.30 dworzec PKS przy ul.Piotra Skargi w Katowicach. Zbiórka 9.00

Uczestnik nie będzie mógł jechać jeśli nie dostarczy wypełnionych formularzy (4 rodzaje) i nie będzie posiadał legitymacji szkolnej.

Planowo wracamy w to samo miejsce tydzień później o godzinie 17.10

Rodzice obecni na pierwszym treningu ustalili, że na dniówkę nie dajemy dzieciom więcej niż 20 pln, oraz dodatkowo na Afrykarium 35 pln. Mecz Śląska z Wisłą Kraków odbędzie się jednak 19 sierpnia więc będziemy mogli zaliczyć także taką atrakcję. Koszt ok.15 pln od uczestnika. Proponuję, żeby opłacić to z kasy, którą jeszcze mamy gdzieś na dnie naszego rocznikowego portfela:) o ile oczywiście się na to zdecydujemy.

Co zabieramy na obóz:

- wszystkie koszulki treningowe (trzy),

- obydwa komplety meczowe (grafitowy i błękitny),

- dres wyjściowy Zina, oraz treningowy dowolny (choć najlepiej Zina lub Adidas)

- buty piłkarskie na trawę (kto ma dwie pary to jak najbardziej)

- OCHRANIACZE

- dodatkowo minimum jedne getry

- ortalion (Zina lub dowolny)

- bramkarze: sprzęt bramkarski

- kąpielówki, klapki, ręcznik kąpielowy, krem z filtrem (oby było słońce)

- środki czystości, jeszcze jeden ręcznik, bielizna, ubrania i obuwie cywilne:) (nie za dużo)

Wszystko, a jak nie wszystko to na pewno większość powinno zmieścić się w niebieskiej torbie Zina. Do autokaru możemy zabrać dwie sztuki bagażu (jedną dużą do luku i tzw. podręczny). Można użyć starej torby Zina lub plecaka jako podręcznego aby zmieścić wszystko co trzeba.

Wszelkie konsole do gier, telefony, aparaty fotograficzne zawodnicy zabierają na własną odpowiedzialność i sami sobie będą musieli ich pilnować.

To tyle jeśli chodzi o obóz. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Liga.

Startujemy w niedzielę 28 sierpnia więc jak widać czasu nie zostało za wiele. Przydzielono nas do bardzo silnej ligi, ale mam nadzieję, że uda nam się coś w tym temacie podziałać i przenieść się szczebel niżej. Mieliśmy już okazję grać z najsilniejszymi w okręgu i chyba nie przyniosło to jakiegoś oszałamiającego efektu szkoleniowego. 14 meczy, jeden remis i 13 porażek. Nie przegrywaliśmy wysoko a nawet napędzaliśmy czasem stracha faworytom, ale to jednak było zbyt mało  aby moc cieszyć się grą. Jesteśmy mądrzejsi o te doświadczenia i stwierdziliśmy z trenerem, że lepiej zagrać w troszkę słabszej grupie ale mieć realne szanse na podnoszenie poziomu wszystkich naszych zawodników, a w efekcie może awans. Jeśli nie po jesiennej rundzie to może wiosną. Terminarze wskazują, że będziemy rozgrywać większość meczy  w niedzielę. Kilka razy zagramy też w czwartek.

Do końca sierpnia trenujemy bez zmian: poniedziałek(żółta koszulka), środa(czarna), piątek(niebieska). Godzina 17.00.

Na początku września spróbujemy ustalić najbardziej optymalne godziny treningu, które będą obowiązywać do końca listopada.

Proszę rodziców o odebranie i wypełnienie formularzy potrzebnych na obóz. Nic też nie zmieniło się w kwestii informowania o nieobecności zawodnika na zajęciach. Do zobaczenia na treningach.