III miejsce w Skawinie

W mocno obsadzonym turnieju w małopolskiej Skawinie zajęliśmy dobre trzecie miejsce. Wygrała drużyna Stali Rzeszów a druga była ekipa Krakusa Nowa Huta. Czyli trzy miasta wojewódzkie na trzech stopniach podium. W turnieju brało udział dwanascie drużyn. Ale po kolei. Podróż przebiegła bardzo sprawnie i mimo że mieliśmy czas na rozgrzewkę to zaczeliśmy trochę ospale. Jeszcze dobrze nie zaczął sie pierwszy mecz a przegrywaliśmy z Krakusem Nowa Huta 2:0. Zdołaliśmy pokazać charakter i po ładnych akcjach najpierw Majo a póżniej Domin doprowadzili do wyrównania. Pierwsza bramka dla nas padła po dalekim, dokładnym podaniu Lewego z autu i spokojnym wykończeniu akcji przez Maja. Druga to kilka doładnych naszych podań i strzał w okno naszego kapitana po podaniu Nikiego. W drugim meczu z Karolem Wadowice to my zaczeliśmy z wysokiego "C". A właściwie to bramkarz rywali podarował nam bramkę. Kolega z drużyny podawał a piłka wturlała się do siatki pod nogą próbującego ją przyjąć bramkarza. Zdarza się i tak. W tym meczu mieliśmy przewagę praktycznie cały czas. Na 2:0 podwyższył Domin po indywidualnej akcji i ładnym uderzeniu w kierunku dalszego słupka. Sytuacja w tabeli ułożyła się tak że te wyniki gwarantowały nam wyjście z grupy. Ostatni mecz grupowy rozgrywaliśmy z Armaturą Kraków. No i mimo, że dominowaliśmy to przeciwnicy strzelili gola po jednej z nielicznych swoich akcji. Przegraliśmy 0:1. W 1/3 finału czekała na nas najlepsza drużyna grupy B. Orzeł Piaski Wielkie wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Mecz był zacięty, mieli co robić obydwaj bramkarze. W końcu na prawej stronie boiska blisko pola karnego rywali faulowany był Majo. Piłkę ustawił Dominik i uderzył nie do obrony. Wynik nie uległ zmianie i weszliśmy do gry o pierwsze miejsce. Tam czekały dużyny Stali Rzeszów i znany nam z grupowych gier Krakus Nowa Huta. Na poczatek graliśmy ze "Stalówką". Rywale objęli prowadzenie. Poziom gry wysoki i bardzo szybka gra. Presing na przeciwnikach w końcówce i po jednym z rzutów rożnych wyszła nam trenowana od dłuższego czasu akcja. Podawał Majo a Domin zdobył swoją czwartą bramkę w turnieju. Remis. Ostatni mecz turnieju przed nami. Rywalem Ci, którzy grali z nami w pierwszym spotkaniu.Tym razem to im dopisało szczęście.W ostatniej minucie meczu zdobyli gola. Chyba byli od nas o tą jedna bramkę lepsi w tym meczu. W ostanim zmeczu grupy 1-3 Stal pokonała Krakusa i wygrała cały turniej. My zajęliśmy trzecie miejsce. Mamy brązowe medale i puchar. Brawa za zaangażowanie i wiele fajnych akcji dla zawodników z pola. Brawa też dla Antka. Pewny w bramce i coraz lepiej wprowadzający piłkę do gry. Myślę że jako drużyna zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dzięki dla kibiców za doping. Byli słyszalni mimo, że siedzieli obok fanów z Wadowic z bębnami i uraczonymi atmosferą turnieju kibicami Stali Rzeszów:). Osobne podziękowania dla rodziców Antka za wypożyczenie auta. To tyle. Galeria z turnieju pojawi się wkrótce.